FOTELIK SAMOCHODOWY MAXI-COSI AXISSFIX AIR NOMAD BLACK Z PODUSZKAMI POWIETRZNYMI

Dostępność: Średnia ilość
Maksymalna ilość dla możliwych parametrów produktu została osiągnięta.
Producent:
Cena dostawy: 0
Pocztex 48h:
0
Paczkomaty InPost:
0
Przesyłka kurierska (GLS):
0
Przesyłka kurierska pobraniowa (GLS):
0
Paczkomaty InPost (Pobranie):
0
Przesyłka zagraniczna:
89
Cena: 2999.00
Ilość (szt.):
Znalazłeś taniej? Przebijemy ofertę! Nr tel.:

image

 

 

Oto największa rewolucja ostatnich dekad na rynku fotelików samochodowych: Maxi-Cosi AxissFix Air. Pierwszy na świecie fotelik posiadający wbudowane poduszki powietrzne, które w razie wypadku skutecznie ochronią Twoje dziecko. Air Safety Technology, opatentowany system bezpieczeństwa zainstalowany przy pięciopunktowych pasach, zwiększa bezpieczeństwo aż o 55%, w porównaniu do innych modeli z tej grupy wagowej. Aktywacja technologii zajmuje 0,015 sekundy, czyli jeszcze krócej, niż standardowe poduszki powietrzne umieszczane w samochodach. Ale to nie wszystko! Dzięki doskonałej ergonomii osłon bocznych, głębokiemu zagłówkowi i wielu innym elementom skutecznie chroniącym pasażera, AxissFix Air zdobył restrykcyjną normę I-Size oraz 4 gwiazdki w testach ADAC, uzyskując najlepszy wynik w swojej kategorii. Siedzisko możemy dowolnie obracać w 360 stopniach, dzięki czemu bardzo łatwo posadzimy i zapniemy malucha. Co ważne, do wyboru mamy usadowienie przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Najpierw bezpieczniej będzie przewozić dziecko tyłem, a kiedy podrośnie, lub zacznie gorzej to znosić, bez problemu obrócimy fotelik w ciągu kilku sekund. Nawet najbezpieczniejszy fotelik na nic się nie zda, jeśli nie będzie zamontowany prawidłowo. Dlatego Maxi-Cosi na ramie antyrotacyjnej umieściło praktyczne wskaźniki monitorujące prawidłową instalację każdego elementu - złączy Isofix oraz pasa Top Tether. Oczywiście nie zapomniano też o komforcie rodziców: na bokach siedziska znajdują się specjalne zaczepy, na których możemy powiesić pięciopunktowe pasy, dzięki czemu nie będą przeszkadzać przy wkładaniu/wykładaniu dziecka z fotelika, a całą tapicerkę w każdej chwili możemy zdjąć i wyprać w pralce. 

 

image

 

"Jesteśmy przekonani, że foteliki samochodowe ze zintegrowanymi poduszkami powietrznymi staną się nowym standardem w kategorii innowacji i bezpieczeństwa dzieci w aucie" - Jean-Claude Jacomin, prezes & CEO  Dorel Juvenile, właściciela marki Maxi-Cosi.

 


Air Safety Technology

 

To właśnie to rozwiązanie wyróżnia Axissfix Air na tle wszystkich innych fotelików. Innowacyjny sposób na ochronę najmłodszych został doceniony przez wiele niezależnych organizacji i jury konkursów, zdobył m.in. prestiżową nagrodę Kind + Jungs Innovation Awards. Wbudowane poduszki powietrzne znajdują się w naramiennikach pięciopunktowych pasów, stanowiąc doskonałą amortyzację przy wszelkiego rodzaju kolizjach drogowych. Para poduszek ma za zadanie maksymalnie odciążyć szyję i kręgosłup dziecka, najbardziej wrażliwe części dziecięcego ciała. Co ważne, zaawansowana i dogłębnie przetestowana technologia całkowicie eliminuje ryzyko uruchomienia się mechanizmu np. przy gwałtownym hamowaniu. Dba o to specjalny akcelerometr, czyli czujnik przeciążeń, który jednoznacznie rozróżnia zdarzenia drogowe. 

Zasada działania: W sytuacji, gdy czujniki wykryją zderzenie, aktywuje się mechanizm napełniania poduszek dwutlenkiem węgla. Gaz pobierany jest ze zbiorników umieszczonych we wnętrzu skorupy fotela. Całość trwa zaledwie 15 milisekund, czyli jeszcze mniej, aniżeli w przypadku systemów umieszczanych w kierownicach samochodowych. 

 

image

 

 

image

 

Testy zderzeniowe i pomiary przeciążeń pokazały, że innowacyjne rozwiązanie zaproponowane przez firmę Maxi-Cosi zmniejsza siłę, jaka działa na szyję dziecka aż o 50%, w porównaniu do innych modeli z tej samej grupy wagowej. Warte odnotowania są również takie statystyki, jak: zmniejszenie odchylenia głowy podczas zderzenia czołowego o ponad 20%, a także znacznie mniejsze przeciążenia działające na głowę, klatkę piersiową i kręgosłup pasażera. To wszystko składa się w całość, dając bezpieczeństwo większe o 55% w porównaniu do modeli nieposiadających Air Safety Technology. 

 


Zobacz, jak to działa

 

 

 

 


Norma I-Size

 

AxissFix Air doskonale poradził sobie w dwóch ważnych i surowych testach, badających przeciążenia działające na dziecko podczas różnych zderzeń: ADAC oraz I-Size. Ten drugi to najnowsza homologacja wprowadzona w oparciu o wyniki kolejnych badań nt. bezpieczeństwa. Rekomenduje ocenę kategorii fotelików nie na podstawie wagi użytkowników, a ich wzrostu. Ponadto sprawdza, czy podczas jazdy tyłem do kierunku jazdy siły rozkładane są w odpowiedni, najłagodniejszy dla ciała sposób. 

Na bardzo dobre wyniki podczas testów zderzeniowych przełożyło się wiele mechanizmów dbających o bezpieczeństwo, tj. m.in. Wysokiej jakości osłony boczne zbudowane z energochłonnych materiałów, zabudowany zagłówek, rama antyrotacyjna dodatkowo stabilizująca i przejmująca na siebie część impetu uderzenia czy też pewny montaż na złącza Isofix oraz górnu pas Top Tether.

 

 

 

 

 


Najczęstsze pytania związane z systemem poduszek powietrznych

 

Czy poduszki mogą udusić dziecko? 

Nie ma takiego ryzyka, poduszki opadają zaraz po uderzeniu i amortyzacji sił zderzenia.

Co zrobić po aktywacji systemu?

Wystrzelenie poduszek powietrznych jest jednorazowe i po każdym wypadku należy wymienić fotelik.

Czy AxissFix Air jest bezpieczny?

Mechanizm dobrze osłoniętego naboju z gazem CO2, który po rozprężeniu aktywuje poduszki powietrzne został dogłębnie przetestowany pod każdym kątem, zarówno w samym foteliku jak i poza nim. Cały mechanizm opiera się na rozwiązaniu znanym i stosowanym od wielu lat m.in. w samochodach. 

Czy Air Safety Technology może odpalić się np. przy bardzo gwałtownym hamowaniu?

Nie ma takiej możliwości. Nad wszystkim czuwa zaawansowana technologia, m.in. precyzyjny akcelerometr, który bezbłędnie ocenia, czy mamy do czynienia z prawdziwym zderzeniem, czy tylko hamowaniem.

 


Obracany w 360°

 

Za pomocą jednego wygodnego uchwytu może obrócić fotelik w każdą możliwą stronę. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia wkładanie dziecka do samochodu i zapinanie pasami, ponieważ można skierować siedzisko AxissFix Air przodem do drzwi. 

Uwaga: W trakcie podróży możliwe jest ustawienie tylko przodem lub tyłem do kierunku jazdy, nigdy nie możemy przewozić dziecka bokiem. 


Praktyczne uchwyty

 

Po bokach siedziska znajdują się praktyczne uchwyty, które przytrzymują niezapięte pasy. Dzięki temu nie przeszkadzają podczas wkładania dziecka do fotelika i nie plączą się. Dodatkowo od wewnętrznej strony zostały otoczone materiałem antypoślizgowym który zapewnia odpowiednie ustawienie względem ciała malucha.

 

 


Montaż Maxi-Cosi AxissFix Air

 

Przed montażem fotelika upewnij się, że Twój samochód posiada złącza Isofix oraz pas Top Tether - bez tego się nie obędzie. Te dwa systemy Tworzą synergię, doskonale stabilizując fotel przed wstrząsami i eliminują ryzyko jakiegokolwiek przemieszczenia nawet podczas dachowania. Za pomocą dobrze oznaczonych przycisków po bokach podstawy należy wysunąć wpięcia Isofix na wbudowanych szynach, dzięki czemu łatwo wepniemy je w kanapę samochodu. Przydatnym akcesorium są plastikowe adaptery dołączone do każdego egzemplarza - odsłaniają one wpięcia Isofix w samochodzie i ułatwiają wpinanie fotela. Poza tym, eliminują ryzyko zniszczenia tapicerki auta. Na tym etapie powinieneś zauważyć zielone oznaczenia przy kontrolce odpowiadającej za Isofix. Aby mieć 100% pewność, można próbnie pociągnąć fotel w stronę kierowcy - prawidłowa instalacja powinna to uniemożliwić. Teraz możemy przejść do drugiego, ostatniego już systemu, który przytwierdza fotelik, czyli pasa Top Tether. Na jego końcu znajduje się żółty hak, który należy przymocować z tyłu kanapy samochodu. Następnie naciągamy go aż do momentu, w którym kontrolka odpowiadająca systemowi TT pokaże kolor zielony. I już, po wszystkim! Teraz możemy swobodnie obracać fotelik i ruszać w podróż. 

 

 


Przewożenie przodem lub tyłem do kierunku jazdy

 

Maxi-Cosi Axissfix Air to tzw. fotelik 2w1 - umożliwiający jazdę RWF (tyłem) oraz FWF (przodem). Co ważne, kierunek możemy zmieniać w każdej chwili dzięki obrotowemu siedzisku, a cały zabieg trwa nie więcej niż kilka sekund. Producent bardzo wyraźnie określił, kiedy maluch może jeździć w danej pozycji. Ze względu na najnowsze regulacje wprowadzone przez normę I-Size, definiuje to nie waga, a wzrost dziecka. I tak:

Ustawienie tyłem do kierunku jazdy jest możliwe przy wzroście: od urodzenia do 87cm (ok. drugiego roku życia)

Ustawienie przodem do kierunku jazdy jest możliwe przy wzroście: od 76cm do 105cm (od ok. 15. miesiąca do czwartego roku życia)

Co ważne, w obu ustawieniach do dyspozycji mamy aż 4 stopnie regulacji nachylenia siedziska. Jednym ruchem możemy pochylić oparcie, umożliwiając pasażerowi wygodną drzemkę w samochodzie, a następnie ponownie ustawić w pozycji pionowej, która lepiej rozkłada nacisk na poszczególne części ciała i daje szerszy widok na świat. 

 


Regulowany zagłówek

 

7-stopniowa regulacja zagłówka razem z pasami pozwala na dopasowanie fotelika do dziecka przez cały okres użytkowania. Dzięki jednoczesnej zmianie obu elementów nie musimy zaprzątać sobie głowy ułożeniem pasów - zawsze będą w odpowiednim miejscu.

 

 

 


Zdejmowana tapicerka

 

Rozlany soczek i inne nieciekawe incydenty w podróży samochodem nie będą już problemem! W każdej chwili możemy zdjąć wszystkie tapicerki fotela i wyprać je w pralce (maks. 30°C). 

 

 

 


Osłony boczne

 

Inżynierowie Maxi-Cosi przyłożyli szczególną uwagę na to, aby zapewnić maksymalną ochronę również przy zderzeniach bocznych. Głębokie, wysokiej jakości osłony z energochłonnych materiałów zamortyzują przeciążenia działające na dziecko. Z jeszcze większym poświęceniem zaprojektowano obszerny zagłówek, aby nie narażał na niepotrzebne wstrząsy wrażliwej główki. 

 


Oddychające materiały

 

Najwyższej jakości oddychające tapicerki maksymalnie ograniczą pocenie się malucha w trakcie podróży, zapewniając komfortową cyrkulację powietrza. O ich jakości świadczy wiele certyfikatów jakości, które producent musiał uzyskać przed wpuszczeniem fotelika na rynek, a także fakt, że są w całości produkowane w Europie. 

 

 


Dożywotnia gwarancja

 

Maxi-Cosi jest tak pewne jakości i trwałości swoich produktów, że oferuje dożywotnią gwarancję na każdy zakupiony fotelik! Wystarczy zarejestrować swój egzemplarz na stronie producenta w czasie do 3 miesięcy od daty zakupu.


 

 

 

 


Specyfikacja

 

Długość: 63cm

Wysokość: 57-65 cm

Szerokość: 44,5cm

Parametry
Grupa wagowa: 9-18 kg
Gwarancja: Door to Door, Dożywotnia
Gwiazdki bezpieczeństwa ADAC: ★★★★
Informacje dodatkowe: Isofix, Norma I-Size, Pochylane oparcie, Regulacja zagłówka, Wskaźniki prawidłowego montażu, Zdejmowana tapicerka
Kierunek jazdy: Przodem, Tyłem
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Dziękujemy za dodanie komentarza.
Oceń
Jakość:
Funkcjonalność:
Cena:
Opinia:
Podpis:

Producenci

Darmowa dostawa

Zrób zakupy za min. 300zł, a wyślemy je za darmo!

Sklep internetowy na platformie SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie

Informacja

Produkt został dodany do przechowalni