Przegląd produktów dzięki którym zwiększysz bezpieczeństwo dziecka.

2019-10-07
Przegląd produktów dzięki którym zwiększysz bezpieczeństwo dziecka.

Gdy Maluszek zaczyna poznawać świat i samodzielnie przemieszczać się, koniecznie należy zwiększyć bezpieczeństwo w jego otoczeniu. Przed samodzielnym poruszaniem się, jesteśmy w stanie zwiększyć bezpieczeństwo niemowlaka w domu, poprzez monitor oddechu, który w zestawieniu z elektroniczną nianią, może zapewnić większy spokój rodzicom.

Ciekawe świata dziecko jest zainteresowane każdym zakamarkiem w domu, dlatego bardzo ważną rolą rodzica w tym momencie jest zabezpieczenie domowych pomieszczeń w taki sposób, aby Maluszek był bezpieczny. W domu lub mieszkaniu w którym znajdują się schody, są one bardzo interesującym miejscem dla dzieci, które uwielbiają się wspinać. W takim wypadku konieczne jest zamontowanie bramki zabezpieczającej na dole  schodów, jak również i na górze, aby zapobiec upadkowi z nich.

 

Kolejnym ważnym aspektem jest zabezpieczenie mebli oraz gniazdek.Środki czystości, kosmetyki, lekarstwa oraz sprzęty elektryczne koniecznie powinny umieszczone w szafkach lub szufladach, w których są zamontowane zabezpieczenie do mebli, które uniemożliwią dzieciom samodzielne otwieranie. Gniazdka powinny być zabezpieczone nakładką, aby dziecko nie miało dostępu do prądu. Warto również zabezpieczyć ostre kanty w meblach oraz drzwi przed przytrzaśnięciem palców.

 

Należy również zwrócić szczególną uwagę na blaty kuchenne oraz stoły., na których wszystkie ostre oraz gorące przedmioty powinny być umieszczone w taki sposób, aby malutkie dziecko nie miało do nich dostępu.

 

Poza zamontowaniem zabezpieczeń ciekawą opcją są szelki bezpieczeństwa dla dzieci, które uczą się stawiać samodzielne kroki. Ten produkt jest niezwykle pomocny, zwłaszcza gdy jesteśmy poza domem, a nasz maluszek ma ochotę na swobodne poznawanie świata.

 

Pamiętajmy również, że odkrywanie świata przez dziecko powinno przebiegać w spokojnej i radosnej atmosferze, dlatego kluczowe jest ograniczenie dostępu do miejsc i przedmiotów, które stwarzają największe niebezpieczeństwo. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego oraz zabiec każdemu upadkowi Maluszka, który dopiero poznaje świat, ale warto dostosować otoczenie w taki sposób, aby było bezpieczniejsze dla małego odkrywcy.

pixel