Rozszerzanie diety niemowlaka - niezbędne akcesoria

2020-01-02
Rozszerzanie diety niemowlaka - niezbędne akcesoria

Rozszerzanie diety niemowlaka, to nowy i niezwykle ekscytujący czas dla dziecka, jak również i dla rodziców. Nowy etap wymaga rownież zaopatrzenia się w nowe akcesoria, które są niezbędne w tym czasie. Na początek poszukiwania warto rozpocząć od odpowiedniego krzesełka. Do wyboru mamy krzesełka z dedykowaną tacką lub bez niej, które jest dostosowane do wysokości stołu. Ważnym aspektem przy wyborze krzesełka jest sprawdzenie z jakiego jest wykonane tworzywa. Przygotujmy się, że rozszerzanie diety niemowlaka to bardzo przyjemny czas, ale również powodujący duży bałagan. Warto zadbać o to, żeby krzesełko było wykonane z tworzywa, które jest łatwe w czyszczeniu.

Kolejnym etapem jest dobór  talerzyka, kubeczka oraz łyżeczki i widelca. Najważniejsze jest to, aby wszystkie były wykonane z tworzywa bezpiecznego dla niemowlaków. Ważny jest również odpowiedni dobór kubeczka. Mamy do wyboru kubeczki treningowe, które są dedykowane nauce samodzielnego picia, bidony z rurką (szczególnie polecamy produkty marki Canpol) lub kubki niekapki.

Bardzo przydatny przy rozszerzaniu diety jest również śliniak, który zabezpieczy ubranko przed jedzeniem. Jeżeli zależy nam na osłonie większej powierzchni ubranka, warto sprawdzić fartuszki z długim rękawem. Ważnym aspektem jest również łatwość czyszczenia śliniaczka, ponieważ będzie nam potrzebny kilka razy dziennie.

Mamy nadzieję, że nowy etap rozszerzania diety, będzie dla Was bardzo przyjemnym czasem.


pixel