Właściwa pozycja podczas posiłku – krzesełko do karmienia maluszka.

2021-05-07
Właściwa pozycja podczas posiłku – krzesełko do karmienia maluszka.

Od momentu, gdy dziecko zacznie jeść coś więcej niż mleko mamy, do chwili, gdy usiądzie z wami przy stole minie sporo czasu. To moment, kiedy w waszej kuchni lub jadalni pojawia się krzesełko do karmienia. Co wybrać? Które krzesełko będzie odpowiednie dla mojego dziecka? Na co zwracać uwagę?

 

 

 

Jakie krzesełko wybrać?

Wysokość.

Krzesełko do karmienia malucha nazywane bywa też wysokim krzesełkiem. Ma to dwie funkcje:

  • po pierwsze rodzicowi znacznie łatwiej jest karmić malucha, kiedy znajduje się on wyżej

  • wysokie krzesełko pozwala też starszemu szkrabowi wygodnie usiąść z rodzicami przy stole, gdy nie korzysta już z tacki.

Warto jednak zwrócić uwagę, czy krzesełko, na które się decydujesz, posiada regulację wysokości. Im bardziej jest ona rozbudowana, tym łatwiej dopasujesz pozycję dziecka do swojego stołu. Usiądź na podłodze i spróbuj zjeść obiad stojący na stole – prawda, że trudne zadanie?

Regulowany podnóżek.

Szkrab odmawia jedzenia nie tylko dlatego, ze mu nie smakuje. Czasami w ten sposób objawia się frustracja spowodowana tym, że jej jest mu niewygodnie. Może ma dość zwisających nóżek? Regulacja podnóżka to must-have jeśli chodzi o krzesełko do karmienia.

Pasy bezpieczeństwa.

Skoro szkrab jest w krzesełku, umie już siedzieć. Lada moment nauczy się wstawać. Ustaliliśmy już, że twoje krzesełko posiada (regulowany) podnóżek. Tylko czekać, aż maleństwo postanowi w krzesełku wstać.

Żeby uniknąć wypadku, warto przypiąć szkraba pasami bezpieczeństwa. Różne modele posiadają różne uprzęże, jednak główna linia podziału biegnie między trzy- i pięciopunktowymi.

 

Odpowiednia pozycja dziecka podczas jedzenia.


Nasza pozycja ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób przełykamy. Spróbuj na przykład unieść i wysunąć ku przodowi barki, po czym przełknij ślinę. Spora szansa, że było to nieco trudniejsze niż normalnie. To samo tyczy się maluszków.

Na pewno niejednokrotnie słyszałaś, że nie należy sadzać dziecka, które samo nie potrafi siedzieć. I jest to absolutna prawda, tylko że nie do końca. Długotrwałe sadzanie dziecka ,,na siłę'' faktycznie może spowodować u niego nieprawidłowości w rozwoju. Zastanów się jednak ile czasu będą trwały pierwsze ,,posiłki'' twojego szkraba? Dziesięć minut? Kwadrans? Nie powinno to wpłynąć negatywnie na rozwój malucha.*

 

No to, jakie to krzesełko?

Babyhit.pl proponuje ci krzesełko Kinderkraft Enock. Poza wspomnianymi wyżej niezbędnymi cechami, krzesełko to posiada jeszcze inne zalety:

  • regulowaną wysokość siedziska, by idealnie dopasować się do potrzeb dziecka

  • specjalnie wyprofilowane oparcie, dbające o komfort malucha

  • odpinaną tackę, co ułatwi ci jej czyszczenie

  • jest lekkie i łatwo je przestawisz

Oprócz tego, Enock może być z wami nawet przez prawie 10 lat. Pozwala się bowiem przekształcić w ,,dorosłe'' krzesło, które będzie doskonale pasować do dziecięcego biurka.

Zajrzyj na Babyhit.pl lub zadzwoń do nas – chętnie pomożemy ci w wyborze krzesełka dla malucha!

*Mówimy o zdrowym i prawidłowo rozwijającym się maluszku.

pixel