Akcesoria, które warto mieć w apteczce podczas sezonu na przeziębienia

2019-09-02
Akcesoria, które warto mieć w apteczce podczas sezonu na przeziębienia

Wraz z zakończeniem wakacji, rozpoczął się sezon ba przeziębienia i grypę. W tym czasie bardzo ważne jest wzmocnienie odporności naszego Maluszka oraz całej rodziny. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy dopadnie infekcja, dlatego warto zaopatrzyć się w produkty, które wspierają naturalne sposoby radzenia sobie z przeziębieniem już teraz.

Pierwszym sygnałem, który może nas zaniepokoić jest podwyższona temperatura. Warto zaopatrzyć się w bezdotykowy termometr, który sprawi, że mierzenie temperatury będzie bardziej komfortowe u niemowlaka i małego dziecka, nawet w trakcie jego snu.

Gdy pojawi się pierwszy katar, konieczne jest usunięcie wydzieliny aspiratorem, ponieważ malutkie dzieci jeszcze nie potrafią wydmuchać samodzielnie noska. Do wyboru mamy duży wybór aspiratorów. Możemy postawić na klasyczne rozwiązania aspiratorów, które bazują na ustniku lub podłączeniu do odkurzacza, ale w ofercie pojawiły się również aspiratory do nosa elektroniczne, które w szybki i skuteczny sposób są w stanie odciągnąć wydzielinę z nosa dziecka.

Przy infekcji górnych dróg oddechowych, warto w pierwszej kolejności sięgnąć po inhalator, który pomoże podczas uporczywego kataru oraz kaszlu. Domowa inhalacja przy zastosowaniu soli fizjologicznej, nawilży drogi oddechowe i ułatwi ich oczyszczenie oraz usuwanie zalegającej wydzieliny.

Niezwykle przydatnym urządzeniem przy malutkim dziecku jest nawilżacz powietrza, który w szybki sposób przywraca w otoczeniu prawidłową wilgotność. Suche i ciepłe powietrze w pomieszczeniu sprzyja rozwojowi infekcji, dlatego warto zadbać o utrzymanie prawidłowej wilgotności powietrza w domu.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie produktów, które warto mieć w domowej apteczce podczas sezonu na przeziębienie.pixel