Jak wybrać najlepszą hulajnogę dla dziecka

2020-07-01
Jak wybrać najlepszą hulajnogę dla dziecka

Warto wzmacniać chęć dziecięcej aktywności, dlatego jednym z wyborów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest jazda hulajnogą. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie ważnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru hulajnogi dla dziecka:

Hulajnoga trójkołowa lub dwukołowa
Dla najmłodszych dzieci  w wieku ok dwóch lat dobrym wyborem na początek jest hulajnoga trójkołowa z dwoma kółkami umieszczonymi z przodu. Gdy dziecko opanuje naukę jazdy na hulajnodze trójkołowej, w okolicach piątego roku życia. można pomyśleć o modelu z dwoma kółkami.

Koła i hamulec
Warto zwrócić uwagę aby koła były wykonane z trwałego materiału, amortyzującego wstrząsy. Dobrym rozwiązaniem jest tylne koło z błotnikiem  oraz łatwym w obsłudze hamulcem.

Waga
Waga jest również ważnym aspektem, w momencie gdy dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z jazdą na hulajnodze. Gdy młody kierowca zmęczy się podczas podróży, rodzic musi przenieść hulajnogę samodzielnie, dlatego warto zwrócić uwagę jaka jest waga pojazdu. Bardzo przydatną funkcją jest również możliwość jej złożenia. Dzięki temu w łatwy sposób możemy ją przenieść i przechowywanie nie zajmuje za dużo miejsca.

Kierownica
Dzięki opcji regulacji wysokości kierownicy, mamy pewność, że hulajnoga est dobrze dopasowana do wzrostu dziecka oraz posłuży  dziecku przez dłuższy czas.

Bezpieczeństwo
Najważniejszym elementem jeżeli chodzi o jazdę na hulajnodze jest dobór kasku. Dodatkowo możemy łokcie oraz kolana zabezpieczyć ochraniaczami.

Interesują Cię hulajnogi dziecięce? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hulajnóg, które są dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego babyhit.pl


pixel