Britax dualfix, przegląd najnowszych fotelików

2019-07-12
Britax dualfix, przegląd najnowszych fotelików
Zakup fotelika samochodowego dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Na rynku znajdziemy wiele propozycji w różnych cenach oraz wyposażonych w praktyczne funkcje. Poznaj fotelik britax dualfix i dowiedz się, dlaczego cieszy się on tak dużym zaufaniem wśród rodziców.

Jakość na pierwszym miejscu

Foteliki marki Britax Römer do tej pory znane były z bezpiecznymi produktami, które dodatkowo były wygodne dla dzieci i łatwe w montażu dla rodziców. Prezentowany model Britax Dualfix został uzupełniony o niepowtarzalny design, który został także doceniany przez ekspertów zdobywając prestiżową nagrodę IF Design Award. Z punktu widzenia rodziców niezwykle istotne jest bezpieczeństwo. Prezentowany fotelik jest zgodny ze standardem i-Size. W praktyce oznacza to, że przy doborze produktu bierzemy pod uwagę kilka czynników. Zgodnie ze standardem i-Size jednym z najważniejszych jest wzrost.

Prezentowany fotelik przystosowany jest dla dzieci od 40 cm do 105 cm oraz wadze do 18 kg. Czynniki te są niezwykle istotne, ponieważ sugerowanie się wyłącznie wiekiem dziecka może powodować nieprawidłowe dobranie fotelika. W przypadku tego modelu, biorąc pod uwagę jedynie parametry, można by było przyjąć, że przeznaczony jest dla dzieci do 4 roku życia. W praktyce jeden maluch może osiągnąć wzrost na przykład 90 cm i 14 kg mając niespełna 2 lata, a drugi osiągając wiek 3,5 roku.

Britax Dualfix w pierwszym roku życia dziecka

Decydując się na zakup tego modelu, należy pamiętać, że jest to fotelik, którego nie wypniemy jak klasycznego nosidełka. Biorąc pod uwagę najnowsze badania, jest w tym więcej plusów niż minusów. Okazuje się bowiem, że dziecko do ukończenia 1 miesiąca nie powinno podróżować w foteliku dłużej niż 1 godzinę. Po tym okresie czas jazdy wydłuża się do 2 godzin i obowiązuje on aż do momentu, w którym maluch osiągnie 3 miesiące.

Po ukończeniu tego wieku czas jazdy wydłuża się, jednak zaleca się wykonywanie przerw co 2-3 godziny jazdy. Jakie znaczenie mają te parametry w kontekście braku funkcji nosidełka? Otóż wielu rodziców nadmiernie wykorzystuje go, powodując tym samym, że dziecko umieszczone jest w foteliku nawet kilka godzin, mając niespełna miesiąc. Wynika to z faktu, że noworodki bardzo dużo śpią i z punktu widzenia rodziców niewypinanie malucha jest zdecydowanie wygodniejsze. W przypadku tego modelu funkcja ta jest niedostępna, dzięki czemu w naturalny sposób wymusza wypięcie maleństwa.

Parametry techniczne i komfort jazdy

Prezentowany fotelik został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort podczas jazdy. Produkt ten wyróżnia się na tle innych modeli wysokim zagłówkiem. Długość oparcia wraz z zagłówkiem przy maksymalnym wysunięciu wynosi 60 cm, a długość oparcia do najwyższej możliwej wysokości pasów naramiennych to 38 cm. Maksymalny komfort podczas jazdy zapewnia także możliwości zmiany kąta nachylenia siedziska w trakcie jazdy. Co ważne z funkcji tej możemy korzystać bez względu na to, czy fotelik ustawiony jest przodem, czy tyłem do kierunku jazdy. W obydwu tych pozycjach producent zapewnił sześciostopniową zmianę kąta nachylenia. Co ważne pozycje zmieniamy szybko i bezproblemowo, nawet wtedy, gdy dziecko zaśnie podczas jazdy i będziemy chcieli zapewnić mu wygodną pozycję do odpoczynku.

W przypadku tego fotelika warto zwrócić uwagę na fakt, że dostępne kąty nachylenia zostały dobrane w taki sposób, że starszemu dziecku podczas jazdy nie opada głowa. W innych fotelikach problem jest naprawdę duży, kiedy nieprawidłowy kąt nachylenia powoduje, że śpiące maleństwo nie ma głowy opartej wygodnie o zagłówek fotelika, tylko bezwiednie opada mu do przodu. W przypadku tego modelu problem ten nie występuje, co zapewnia nie tylko komfort podczas jazdy, ale przede wszystkim maksymalny poziom bezpieczeństwa. Możliwość obrócenia fotelika o 360 stopni pozwala na wygodne zapinanie i wypinanie maleństwa bez względu na jego wiek. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że tapicerka jest bardzo łatwo zdejmowana do prania. Dzięki temu naszemu maleństwu będzie nie tylko wygodnie podczas jazdy, ale również będziemy mogli zadbać o czystość fotelika.pixel