Jak wybrać rowerek biegowy na wiosnę

2020-03-16
Jak wybrać rowerek biegowy na wiosnę

Rowerek biegowy to doskonały wybór dla maluszka, który jest jeszcze za młody na jazdę na klasycznym rowerze. Przygoda z rowerkiem biegowym to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chcemy, aby nasze dziecko oswoiło się z taką formą aktywności. Wiosenne dni sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu, dlatego już teraz warto wybrać rowerek, który będzie najbardziej odpowiedni dla naszej pociechy.

Od czego zacząć poszukiwania idealnego rowerku biegowego? Najważniejszą kwestią jest moment od którego dziecko może zacząć korzystać z takiej formy aktywności. Czas w którym warto rozpocząć przygodę z rowerkiem biegowym jest bardzo indywidualny i uzależniony od dziecka, ale dopiero po ukończeniu 18 miesięcy, warto zaplanować pierwszą jazdę rowerkiem biegowym. Ważną kwestią jest możliwość regulacji wysokości siodełka, która zapewnia indywidualne dostosowanie rowerku do aktualnego wzrostu naszego dziecka. Dzięki temu mamy pewność, że rowerek wystarczy dziecku na dłuższy czas. Kolejnym ważnym tematem są koła. Rowerki są wyposażone w koła piankowe lub pompowane. Atutami kół piankowych jest ich lekkość oraz brak możliwości przebicia. Atutem pompowanych kół jest jest lepsza przyczepność, możliwość jazdy po nierównych powierzchniach oraz lepszy komfort jazdy. Do wyboru mamy rowerki biegowe aluminiowe, metalowe, ale również stają się bardzo popularne rowerki drewniane.

Na stronie babyhit.pl znajdziecie duży wybór rowerków biegowych dla najmłodszych. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje, idealne na wiosenne dni.
Interesują Cię rowerki dla najmłodszych? Rowerek trójkołowy może zapewnić łatwą i bezpieczną formę nauki jazdy!

pixel