Jaki materac dla niemowlaka?

2021-01-26
Jaki materac dla niemowlaka?

Wybór odpowiedniego łóżeczka i materaca dla niemowlaka wcale nie jest prosty. Wynika to głównie z faktu, że na rynku dostępne są liczne modele, a młodzi rodzice nie do końca potrafią się w tym odnaleźć. Najczęściej zadawana pytania dotyczą tego, czemu rozpiętość cenowa między poszczególnymi produktami jest tak duża i czy zawsze idzie ona w parze z jakością. Okazuje się, że jeżeli zadajemy sobie pytanie, jaki materac dla niemowlaka kupić, nie trzeba wydawać majątku, aby zapewnić maleństwu zdrowy i spokojny sen. Idealny model należy bowiem dobrać nie tylko do wieku dziecka, ale także rozmiaru łóżeczka i jego rodzaju. Biorąc wszystkie te parametry pod uwagę, mamy pewność, że kupiony model będzie bezpieczny nawet dla noworodka.

Postaw na odpowiedni rozmiar

Zadajesz sobie pytanie, w jakim rozmiarze kupić materac? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy sprawdzić zalecenia producenta łóżeczka. Okazuje się bowiem, że w każdym przypadku, do kupionego mebla, dołączone jest nie tylko instrukcja montażu, ale także informacja, jakiej wielkości powinien być materac. Jeżeli mamy już wybrane łóżeczko, ale najpierw chcemy zamówić materac, warto upewnić się, że jest on potrzebny. Na rynku dostępne są zestawy obejmujące wszystkie niezbędne akcesoria. W takim wypadku cena za łóżeczko niemowlęce może być podana wraz z materacem.

Z czego powinien składać się materac dla niemowlaka?

Na rynku dostępne są materace zbudowane z jednej lub wielu warstw. Materiał wykonania jest niezwykle istotny, kiedy mamy już zdecydować o zakupie. Jaki materac dla niemowlaka jest najlepszy? Wiele zależy od tego, jakie mamy łóżeczko oraz oczekiwania. Współcześnie dużą popularnością cieszą się materace z pianki termoplastycznej, kokosowe, lateksowe, gryczane lub z kombinacji tych warstw. Warto również zadbać, aby kupiony materac był odpowiednio twardy, aby zapewnił doskonałe podparcie dla delikatnego kręgosłupa niemowlęcia. Jeżeli dziecko jest alergikiem, najlepszym rozwiązaniem będzie materac lateksowy lub z wysokoelastycznej pianki. Pamiętajmy jednak, że ten drugi wariant nie jest polecany, jeżeli dziecko ma asymetrię lub jakiekolwiek nieprawidłowości w budowie ciała.

Jakie łóżeczko dla niemowlaka będzie najlepsze?

Najbardziej popularne łóżeczka dla niemowląt mają wymiar 120 × 60 lub 140 × 70. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku dostępne są także inne modele. Jeżeli planujesz w sposób niestandardowy stworzyć kącik dla dziecka, łóżeczko możesz także zamówić zgodnie z indywidualnym projektem. Pamiętaj jednak, że powinno mieć ono kilka stopni wysokości oraz odpowiednio wysokie barierki zabezpieczające przed wypadnięciem maleństwa.

Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

Kołyska, łóżeczko, turystyczny czy drewniane? Zastanawiasz się jakie łóżeczko dla dziecka wybrać? A może potrzebne będzie kilka? W praktyce w zupełności wystarcza klasyczne łóżeczko drewniane. Dla najmłodszych wybierane są te ze szczebelkami, aby zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale również prawidłowy rozwój. Dodatkowo drewniane łóżeczko zapewnia niemowlęciu optymalny przepływ powietrza.

pixel