MUST HAVE podczas kąpieli niemowlaka

2019-10-07
MUST HAVE podczas kąpieli niemowlaka

 

Pierwsza kąpiel noworodka to niezwykle emocjonujący czas dla rodziców. Jeszcze przed narodzinami warto przygotować wszystkie, niezbędne akcesoria. Kluczowym aspektem jest wybór wanienki do kąpieli. W ofercie mamy duży wybór klasycznych wanienek oraz nowoczesnych stojaków kąpielowych, które świetnie sprawdzą się gdy mamy w domu prysznic, ale również wannę. Stojak zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo podczas kąpieli, ale rownież daje komfort rodzicom, którzy nie muszą się w trakcie kąpieli maluszka bardzo schylać, jak w przypadku klasycznej wanienki.

 

Niezbędną rzeczą dla maluszka jest ręcznik lub kocyk kąpielowy z kapturem, który otuli niemowlaka tuż po ciepłej kąpieli.

 

Gdy rozpoczynamy kąpiel Maluszka, najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie odpowiedniej temperatury. Bardzo pomocny będzie termometr dedykowany do wody, który upewni nas czy temperatura jest odpowiednia.

Niezwykle pomocne są również różne akcesoria, które zwiększają bezpieczeństwo oraz komfort kąpieli.

Bardzo przydatna jest antypoślizgowa mata, ronda oraz kubeczki do mycia głowy, które pomagają uniknąć zachlapania twarzy szamponem.

 

Kąpiel niemowlaka to wspaniały czas dla całej rodziny, który warto spędzić wspólnie w miłej atmosferze.

 pixel