Na co zwrócić uwagę przy wyborze elektronicznej niani

2019-11-04
Na co zwrócić uwagę przy wyborze elektronicznej niani

 

Niania elektroniczna to bardzo duże wsparcie dla rodziców, którzy mają większe mieszkanie lub dom, ale również dla wszystkich opiekunów, którzy chcą zwiększyć swój komfort wieczorami i w nocy gdy ich dziecko śpi w swoim pokoiku.

 

Na rynku mamy dostępne nianie elektroniczne w wersji audio oraz video. Niania audio to ta, która monitoruje tylko dźwięk, natomiast w przypadku gdy chcemy również mieć podgląd na obraz z pokoju dziecięcego, powinniśmy wybrać nianię z ekranem video.

Niektóre nianie są sprzedawane również w zestawieniu z monitorem oddechu, który jest dużym komfortem dla młodych rodziców.

 

Wybierając elektroniczną nianię warto zwrócić uwagę na to czy jest ona analogowa czy cyfrowa. Analogowa wersja gwarantuje dobry zasięg, ale trzeba liczyć się z możliwością występowania zakłóceń. Niania cyfrowa może wiązać się z gorszym zasięgiem, ale jakość podglądu jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku niani analogowej.

 

Jeżeli mamy duży dom, to koniecznie należy zwrócić uwagę na zasięg niani. Każdy producent podaje taki parametr, który warto wziąć pod uwagę dokonując wyboru.

 

W opcjach dodatkowych możemy znaleźć również takie funkcje jak: wskaźnik temperatury oraz wilgotności powietrza w pokoju dziecięcym, możliwość dwukierunkowej komunikacji z dzieckiem oraz opcję nagrania obrazu. Niektóre elektroniczne nianie mogą również pełnić rolę lampki nocnej lub mieć wbudowane kołysanki.

 

Elektroniczne nianie są dużym ułatwieniem dla rodziców, jednak należy pamiętać, że są wsparciem podczas opieki, a pełna odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka spoczywa na rodzicach Maluszka.pixel