Najlepsze nianie elektryczne. Zobacz nasz TOP10

2019-02-19
Pojawienie się dziecka na świecie to wielka radość w rodzinie. Poza tym producenci różnych akcesoriów przekonują nas do tego, że szereg rzeczy będzie nam potrzebny już na samym początku i na kolejnych etapach rozwoju maluszka. Z pewnością nie wszystko trzeba mieć, ale warto się zastanowić nad tym, jakie gadżety mogą ułatwić nam sprawowanie opieki, a czasem nawet pomogą zadbać o bezpieczeństwo.
Popularne od lat nianie elektroniczne wykorzystują najnowsze technologie. Kolejne modele wyposażone są w dodatkowe elementy, które mają odpowiedzieć na potrzeby rodziców. I choć niania elektroniczna nie jest produktem, który koniecznie musimy mieć, to warto pamiętać, że są sytuacje, kiedy naprawdę się przydaje. Dlatego właśnie warto przemyśleć zakup, a może podpowiedzieć innym, co mogą maluszkowi sprezentować szczególnie, gdy mieszkamy w dużym domu lub nasze dziecko wymaga dodatkowej opieki w postaci na przykład monitorowania oddechu. Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne urządzenia wyposażone są coraz częściej w kamery oraz różnego rodzaju czujniki. Rynek oferuje szereg produktów, które różnią się funkcjami, wyglądem, specyfikacją, ale także ceną. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając nianię elektroniczną.

Jaką nianię wybrać?


Niewielkie nianie elektroniczne to intuicyjne w obsłudze nowoczesne urządzenia, które mają wspomagać opiekę nad małym dzieckiem. Przede wszystkim w różny sposób monitorują, co dzieje się z dzieckiem w innym pomieszczeniu. Zazwyczaj producenci oferują sprzęt złożony z nadajnika i odbiornika. W tym pierwszym znajdziemy mikrofon oraz kamerę. W drugim głośnik i wyświetlacz. W zależności od zastosowanej technologii niania może w różny sposób przesyłać dzięki oraz obrazy z pokoju dziecka do opiekuna. Niektóre modele pozwalają również na mówienie do dziecka. W ten sposób można go na odległość na przykład uspokoić.

Najlepsze nianie na rynku


Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Producenci prześcigają się jednak w oferowaniu klientom multifunkcjonalnych urządzeń. Zobacz, jakie nianie znajdziesz na rynku.

Kontroluj sytuację... poprzez Wi-Fi

Nowoczesne urządzenia komunikacyjne wykorzystują coraz częściej sygnał Wi-Fi. Dzięki temu na każdym urządzeniu (także na komputerze czy na smartfonie) za pomocą specjalnej aplikacji możemy odbierać obrazy i dźwięki z pokoju dziecka. Poza tym takie bezprzewodowe połączenie daje nam ciekawe możliwości na przykład puszczania maluchowi muzyki czy też mówienia do niego. Warto zauważyć, że połączenie jest bezpieczne, a technologia umożliwia nam rozbudowywanie funkcji urządzenia.

1. Lionelo Babyline 5.1 Bezprzewodowa Niania Elektroniczna

Nowoczesna niania firmy Motorola to doskonała czułość mikrofonu oraz ekranu. Dzięki technologii Eco sprzęt zużywa zdecydowanie mniej energii. Dzięki łączności Wi-Fi bez problemu zobaczymy, co się dzieje w pokoju malucha na każdym urządzeniu podłączonym do sieci.

2. Motorola Video Niania Przenośna Kamera Wi-Fi MBP88 Connect

Bezprzewodowa niania posiada dwie kamery, które pracują niezależnie, przesyłając dźwięk, obraz oraz informacje o temperaturze, a także ma zainstalowane powiadomienia alarmujące. Dzięki funkcji połączenia głosowego, można uspokoić dziecko.

3. Motorola Niania Elektroniczna MBP 855 Conect

Niania z serii niania Motorola MBP 855 Connect ma duży pięciocalowy wyświetlacz i doskonale sprawdza się przy monitorowaniu aktywności dziecka. Dedykowana aplikacja Hubble pozwala zdalnie sprawdzić, co się dzieje u malucha na urządzeniach mobilnych. Poza tym urządzenie może nagrywać, przybliżać obraz oraz zapewnia komunikację dwustronną.
Motorola Niania Elektroniczna MBP 855 Conect

Dźwięk i obraz dla większego bezpieczeństwa 

Często wybierane przez rodziców są również nianie audio-wideo, które przesyłają dźwięk i obraz na odległość od kilkudziesięciu do kilkuset metrów.

4. Videoniania Lionelo Babyline 6.1 Niania Elektroniczna

Popularna niania elektroniczna Lionelo Babyline 6.1 sprawdza się przy bieżącej obserwacji dziecka, a duży wyświetlacz LCD oraz wysokiej jakości kamera sprawiają, że na co dzień urządzenie staje się doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowo niania kontroluję temperaturę w pokoju oraz ma zainstalowane kołysanki.

5. Vtech Niania Elektroniczna BM4200

Atrakcyjna wizualnie niania Vtech BM4200 zachwyca przede wszystkim kamerą w kształcie misia. Poza tym rodzice mogą kontrolować, co się dzieje u dziecka na dużym wyświetlaczu LCD (4,3 cala). Urządzenie ma również wbudowany system 9 kołysanek i duży zasięg.

6. LUVION ESSENTIAL VIDEO NIANIA Z EKRANEM 3,5"

Niania Luvion Essential uruchamia się, gdy dziecko zapłacze i może jednocześnie może skanować nawet cztery kamery. Duży wyświetlacz i atrakcyjny zasięg oraz możliwość spersonalizowania ustawień na dzień i na noc sprawiają, że niania jest chętnie wybierana.

7. Vtech Cyfrowa Niania Elektroniczna z Kamerką BM4600

Niania BM 4600 VTECH to nowoczesne urządzenie bezprzewodowe, które pozwala obserwować dziecko. Poza niezwykłą funkcjonalnością jest bardzo atrakcyjna wizualnie i śliczna sowa pięknie będzie prezentować się w pokoju dziecka. Poza tym kamera ma duże możliwości regulacji kąta nachylenia oraz powiększenia obrazu. Na jednym ekranie można obserwować pracę czterech kamer.

Vtech Niania Elektroniczna BM4200

Niania z monitorem oddechu - podwójna pewność 


Wielu rodziców decyduje się również na zakup niania z monitorem oddechy. Jest to nowoczesne urządzenie, które może zapobiec syndromowi nagłej śmierci łóżeczkowej. Często jest wybierane na przykład przez rodziców wcześniaków i sprawdza się w pierwszym roku życia. Czujniki umieszcza się pod materacem i informują one rodzica o każdym zatrzymaniu oddechu. Na naszej liście nie mogło więc zabraknąć modeli uzupełnionych o tę funkcjonalność. 

8.  Babysense Zestaw Monitor Oddechu 7 + Videoniania 

Monitor oddechu Babysense to rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy nie chcą myśleć o zagrożeniach związanych ze śmiercią łóżeczkową. Działa dzięki umieszczeniu pod materacem płytki monitorującej oddech. Poza tym urządzenie jest wyposażone w video nianię. Całość ma również w wiele funkcji dodatkowych takich jak dwukierunkowy głośnik, kontrola temperatury otoczenia i aż 300 m zasięg.

9. Niania Cyfrowa Summer Z Opaską Babble Band Hit

Designerska niania cyfrowa ma postać wygodnej opaski na rękę rodzica. Umożliwia monitorowanie dziecka zarówno w dzień, jak i w nocy. Poza tym to designerski dodatek z szeregiem praktycznych funkcji. Niania ładuje się indukcyjnie, a opaskę ładuje się przez nadajnik. Ma zasięg do 250m przestrzeni.


NIANIA CYFROWA SUMMER Z OPASKĄ BABBLE BAND HIT

Klasyczna niania elektroniczna - w wersji audio


Modele audio to najbardziej ekonomiczne wersje, które działają podobnie jak popularne walkie-talkie i przesyłają sam dźwięk na określoną odległość. 

8. Avent Niania Cyfrowa SCD501

Intuicyjna i prosta w obsłudze niania cyfrowa to ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie, które posiada dodatkową funkcję lampki. Poza tym urządzenie ma opcję oszczędzania baterii.

Avent Niania Cyfrowa SCD501
pixel