Przydatne akcesoria przy nauce korzystania z toalety

2020-04-06
Przydatne akcesoria przy nauce korzystania z toalety

Nauka samodzielnego korzystania z toalety to nowy i bardzo emocjonujący etap dla dziecka, ale również dla rodzica. Każde dziecko zaczyna swoją przygodę z nauką korzystania z toalety w swoim czasie, dlatego warto wcześniej odpowiednio przygotować się i wybrać niezbędne akcesoria.

W ofercie mamy bardzo duży wybór nocników. Od klasycznego, po nocniki z motywami z bajek, grającymi, przypominającymi prawdziwą toaletę. Wszystko jest uzależnione od upodobań dziecka. Warto zwrócić uwagę, aby nocnik posiadał antypoślizgowe nakładki, które chronią przed przesuwaniem się po śliskiej powierzchni, która zazwyczaj jest w łazience. Niezbędną cechą każdego nocnika jest jego wygoda, dlatego zwróćmy uwagę czy nasze dziecko czuje się również komfortowo. Gdy dziecko opanuje umiejętność korzystania z nocnika, możemy zastanowić się nad nakładką na deskę sedesową. Niektóre dzieci omijają korzystanie z nocnika i od razu mają ochotę korzystać z nakładki na sedes, dlatego do wyboru przydatnych akcesoriów, należy podejść bardzo indywidualnie. Korzystając z nakładki na deskę sedesową warto zwrócić uwagę na podest czyli tzw. podnóżek. Wybierając to uniwersalne i praktyczne rozwiązanie, pomożemy dziecku w samodzielnym korzystaniu z toalety, ale podest może też być przydatny przy samodzielnym myciu rąk w umywalce.

Wszystkie akcesoria są doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, dla których ważne jest, aby ich maluchy stawały się bardziej samodzielne. W sklepie babyhit.pl znajdziecie wszystkie niezbędne akcesoria, które będą bardzo wspierające dla dziecka w tym czasie.pixel