Przydatne wskazówki przy wyborze fotelika samochodowego

2020-08-01
Przydatne wskazówki przy wyborze fotelika samochodowego

Wybór fotelika samochodowego, niezależnie od wieku dziecka, to bardzo ważne wydarzenie. Kluczowym aspektem, który uwzględnia się podczas wyboru, to bezpieczeństwo najmłodszego pasażera. Przygotowaliśmy dla Was kilka najważniejszych punktów, które mogą wesprzeć Was podczas zakupu nowego fotelika samochodowego:

Waga oraz wzrost dziecka.
Fotelik dla noworodka i niemowlaka powinien znajdować się w kategorii wagowej w przedziale 0-13 kg czyli od narodzin do ukończenia ok 12-15 miesiąca życia. Gdy dziecko jest już starsze do wyboru mamy foteliki samochodowe od 9 kg lub od 15 kg. Przy parametrach każdego fotelika znajdują się również wytyczne dotyczące wzrostu dziecka.

Montaż fotelika
Do wyboru są foteliki montowane na kanapie samochodu z koniecznością przeprowadzenia pasa bezpieczeństwa wokół fotelika lub za pomocą bazy Isofix. Baza zdecydowanie ułatwia zamontowanie fotelika w samochodzie oraz zwiększa pewność, że fotelik jest prawidłowo wpięty.
Ważną kwestią jeżeli chodzi o sposób montażu, jest również to czy jest on RWF czyli montowanym tyłem do kierunku jazdy czy przodem. Jeżeli jest taka możliwość, to zaleca się wybór fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy, ze względu na zwiększone bezpieczeństwo podczas ewentualnej kolizji czołowej. Obecne zalecane jest aby dzieci jeździły tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak jest to możliwe.

Testy zderzeniowe
Bardzo ważnym aspektem jest sprawdzenie, czy dany fotelik uzyskał dobrą ocenę w testach zderzeniowych. Najbardziej popularnym testem jest ADAC, w którym poziom bezpieczeństwa ukazuje liczba gwiazdek. Minimum cztery gwiazdki w ADAC świadczą o tym, że dany model fotelika jest bezpieczny.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą fotelików samochodowych, którą znajdziecie w sklepie internetowym babyhit.pl

 pixel