Zestawienie fotelików z pozytywnymi ocenami w testach ADAC 2021

2022-01-05
Zestawienie fotelików z pozytywnymi ocenami w testach ADAC 2021

Bezpieczeństwo w samochodzie jest bardzo ważne, dlatego przed zakupem fotelika samochodowego dla Waszego dziecka warto przyjrzeć się najnowszym testom porównawczym ADAC. W ostatnich, najnowszych testach, które opublikowano 26 listopada 2021 roku, sprawdzono 26 różnych fotelików dziecięcych pod względem bezpieczeństwa, obsługi, ergonomii i zawartości zanieczyszczeń

Aby ułatwić Wam trochę wybór i zakupy, poniżej opowiadamy Wam trochę o każdym foteliku, który jest dostępny na BabyHit i uzyskał dobrą ocenę

Cybex Pallas G i-Size
Jeśli chcecie, aby fotelik bardzo długo służył maluszkowi, to jest zdecydowanie najlepszy wybór! Cybex Pallas G i-Size chroni dziecko już od 9 aż do 50 kilogramów. Do osiągnięcia 105 cm (21 kilogramów) szkrab będzie zabezpieczony osłoną tułowia. Powyżej tej granicy — przy pomocy trzypunktowego pasa samochodowego. Jest to wybór bezpieczny, a zarazem bardzo komfortowy i wygodny dla Waszego dziecka — a to też przecież ważne cechy! :) Nie pominięto tu także tego, co istotne dla rodziców — fotelik ten jest bardzo prosty w obsłudze!

Cybex Sirona SX2 i-Size
Jest to fotelik dla przedziału wagowego 0-18 kg. W praktyce oznacza to, że posłuży twojemu maluszkowi nawet do 4 roku życia. To bardzo dużo czasu bez szukania kolejnego fotelika, prawda? Niezwykle łatwy montaż, prostota użytkowania, komfort oraz bezpieczeństwo dla podróżującego dziecka — to tylko kilka istotnych cech, które zapewnią przyjemną podróż dla wszystkich. Wystarczy kilka chwil, aby włożyć dziecko do fotelika dzięki funkcji obrotowej 360˚, a innowacyjny mechanizm obrotowy umożliwia łatwą zmianę pozycji do kierunku jazdy.

Cybex Solution S i-Fix
To fotelik samochodowy z grupy 15-36kg - ostatni, jakiego potrzebuje Twoje dziecko. Przy projektowaniu tego modelu postawiono na maksymalną wygodę i wysoki poziom bezpieczeństwa. Komfortową podróż gwarantuje szerokie, miękkie siedzisko, wygodne oparcie czy też praktyczne podłokietniki. O bezpieczeństwo z kolei dbają systemy wysuwanych osłon bocznych LSP, maksymalnie energochłonna i trwała skorupa czy też opatentowany, odchylany zagłówek, który istotnie zmniejsza ryzyko opadania główki malucha na klatkę piersiową :)

Britax Romer Baby-Safe 3 i-Size
Nosidełko, które może być używane od urodzenia do 15 miesiąca życia dziecka, zapewniając mu wygodę i komfort w każdej sytuacji :) Technologia płaskiego ułożenia oraz wyciągana wkładka dla noworodka zapewnia ergonomiczne bezpieczeństwo już od najmłodszych lat. Zresztą później też nie ma z tym problemu, bo zagłówek można regulować, dzięki czemu dziecko rośnie i wciąż ma dla siebie dużo miejsca :)

Britax Romer Baby-Safe iSense
To nosidełko łączy w sobie niezwykle wysoką ochronę z innowacyjnością w zakresie wygody dla maluszka, jak i rodziców. Jest wyposażone w mądrze rozmieszczone inteligentne światła, które pomagają w montażu i zapewniają komfort Twojemu dziecku. Nosidełko służy do przewożenia niemowląt od urodzenia aż do 15. miesiąca życia i można je bez trudu zamontować na bazie FLEX BASE iSENSE lub na wózku. Dzięki wygodnej pozycji leżącej nie musisz się martwić o komfort swojego dziecka — to nosidełko zapewnia mu ergonomiczne i bezpieczne podróże :)

Britax Romer Advansafix M iSize
Ten fotelik samochodowy powstał, aby mali pasażerowie mogli podróżować zarówno wygodnie, jak i bezpiecznie. Pięciopunktowe pasy fotelika dbają o bezpieczeństwo, co w takim razie sprawia, że jest komfortowy i wygodny? Między innymi łatwa w obsłudze klamra, którą można rozpiąć jedną ręką; miękkie nakładki, które nie krępują ruchów i chronią przed otarciami czy system EasyRecline zapewniający wiele pozycji odchylenia siedziska, dzięki czemu możesz pochylić fotelik do pozycji niemal leżącej, jeśli maluch zaśnie w drodze :)

Britax Romer Dualfix iSense
Fotelik DUALFIX iSENSE oraz baza FLEX BASE iSENSE to świetny zestaw dla rosnącego niemowlęcia po wyrośnięciu z nosidełka. Fotelik jest łatwo wpinany na bazę i zapewnia doskonałą ochronę oraz niezrównany komfort podczas każdej podróży, aż do chwili, gdy dziecko ukończy 4 lata. Oprócz tego fotelik ten wyposażono w innowacyjną technologię inteligentnego światła, dzięki czemu Twoje dziecko nie podróżuje w ciemności i jest dobrze widoczne, co bardzo wpływa na komfort jazdy :)

Joie i-Traver
Fotelik ten został stworzony dla maluchów w przedziale 15-36 kg. O jakich jego cechach warto wspomnieć? Przede wszystkim bez żadnego problemu zamontujecie go w swoim samochodzie (za pomocą ISOFIX i pasów samochodowych), a regulowany zagłówek zapewni maluchowi komfort jazdy w każdych warunkach, nawet jeśli Twoje dziecko rośnie jak na drożdżach! Jego regulacja odbywa się w 10-u stopniach, zatem nie musisz się martwić, czy fotelik będzie odpowiedni, gdy Twój maluch podrośnie :)

Joie i-Trillo LX
Ten fotelik posiada solidną i funkcjonalną konstrukcję, która zapewnia dziecku nie tylko komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Szczególnie docenią go rodzice kilku pociech — jego elegancka i zgrabna konstrukcja pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w samochodzie, co jest istotne, gdy musicie zmieścić nawet 3 foteliki w drugim rzędzie siedzeń. Dzięki Joie i-Trillo LX będzie to możliwe, a każda podróż będzie łatwa i bezpieczna :)

Maxi Cosi Marble
To rozkładany fotelik dla niemowląt, który już od pierwszych dni dba o komfort maluszka, a to wszystko między innymi dzięki możliwości odchylenia oparcia do pozycji niemal leżącej. Maluszek może bezproblemowo przespać całą podróż — nawet w słoneczne dni, ponieważ ten model wyposażony jest w duży ochronny daszek przeciwsłoneczny z okienkiem. Wygoda to jednak nie wszystko, nie ma tu też żadnych kompromisów w zakresie bezpieczeństwa! Dodatkową ochronę zapewnia amortyzująca wstrząsy skorupa, a sam fotelik dopasowuje się do rosnącego dziecka dzięki zagłówkowi i uprzęży, które można ustawić w 8 różnych pozycjach :)

Maxi-Cosi Pebble 360
To kolejna propozycja fotelika idealnego od pierwszych dni życia maluszka! :) Jest bezpieczny, wygodny i komfortowy dla dziecka. Fotelik ten należy do nowej generacji fotelików z obrotowym systemem 360. Dzięki temu wkładanie i wyjmowanie dziecka jest szybkie i nie wymaga specjalnego wysiłku. W codziennych wyjściach z domu nie bez znaczenia jest ergonomiczny uchwyt do przenoszenia i lekkość fotelika. Oprócz tego wyposażony jest on w system ClimaFlow (odpowiedni przepływ powietrza) oraz specjalny system ochrony bocznej G-CELL :)

Maxi Cosi Tinca i-Size
Powyższy fotelik to także propozycja dla najmłodszych podróżników. Podczas pierwszych wycieczek w samochodzie bardzo ważne jest, by dziecko miało odpowiednią pozycję, co bezpośrednio przekłada się na jego wygodę i rozwój. W tym pomaga specjalna, miękka wkładka, którą można w łatwy sposób zdemontować, gdy maluch podrośnie. Fotelik montowany jest w samochodzie tyłem do kierunku jazdy, bez problemu możemy przypiąć go za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa lub dodatkowej bazy z systemem ISOFIX. Ergonomiczny kształt rączki, składany uchwyt oraz niewielka waga czynią fotelik łatwym w obsłudze i przenoszeniu, co jest bardzo pomocne na co dzień :)

Graco SnugEssentials i-Size
To fotelik dla niemowląt od urodzenia do osiągnięcia przez dziecko wzrostu 75cm, czyli do ok. 15 m-ca życia. Czym się wyróżnia? Między innymi zintegrowanym z pasami bezpieczeństwa 2 pozycyjnym zagłówkiem, dzięki któremu jest jednocześnie możliwa (i bardzo łatwa!) regulacja pasa i zagłówka. Oprócz tego wkładka dla niemowlaka wykonana jest z miękkiej pianki, zapamiętującej kształt dziecka. Bezpieczeństwo zapewnia nam możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy oraz wzmocnione i obszerne ścianki boczne :)

PegPerego Primo Viaggio Lounge
Ten fotelik jest odpowiedni dla dzieci od urodzenia do osiągnięcia przez nie 87 cm wzrostu. Charakteryzuje się on możliwością rozłożenia go do pozycji leżącej, co sprawia, że nie musimy się martwić o komfort maluszka :) Posiada on dwie dodatkowe wkładki, dzięki którym idealnie dostosowuje się do wzrostu dziecka: zagłówek dodatkowo wyposażony w system EPS oraz część chroniącą plecy i bioderka. Ponadto fotelik posiada trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, a także system Kinetic, który pochłania energię kinetyczną w przypadku zderzenia bocznego — bezpieczeństwo przede wszystkim!

Recaro Mako Elite 2
To fotelik, który łączy w sobie wygodę podróżowania i użytkowania. Bezpieczeństwo zapewnia zastosowanie najnowszych, bardzo rygorystycznych norm bezpieczeństwa UN R129. Dzięki podwyższonemu oparciu fotelik ten może być wykorzystywany nawet do wzrostu 150 cm, lub 12 roku życia :) W obudowie fotelika (zarówno w tapicerce, jak i po bokach fotelika), znajdują się otwory wentylacyjne i zapewniają one dziecku właściwą wentylację. Oprócz tego w fotelik zostały wbudowane… głośniki! Dziecko może bezpiecznie słuchać muzyki bez konieczności angażowania w to reszty pasażerów, sprawdzą się one również podczas usypiania malucha :)

Czy któryś z tych fotelików wpadł Wam w oko? A może nadal nie potraficie się zdecydować na konkretny model? Jeśli tak jest, to pamiętajcie, że czekamy na Was na naszej infolini i chętnie Wam doradzimy!

pixel