Czy warto zainwestować w rowerek trójkołowy

2020-06-01
Czy warto zainwestować w rowerek trójkołowy

Na rynku mamy dostępnych kilka propozycji rowerków dla najmłodszych, które idealnie sprawdzą się gdy chcemy oswoić malucha z taką formą aktywności. Gdy nasze dziecko jest jeszcze za młode na jazdę na klasycznym rowerze, dobrym rozwiązaniem jest wybór rowerka trójkołowego lub biegowego. Jak wybrać najlepszy rowerek biegowy podpowiadaliśmy w poprzednim wpisie: JAK WYBRAĆ ROWEREK BIEGOWY NA WIOSNĘ.

Dzisiaj chcemy przybliżyć atuty rowerków trójkołowych. Rowerek trójkołowy jest dedykowany dla dzieci już od 9 miesiąca życia, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Są bardzo stabilne, dlatego nie musimy martwić się o upadek jak w przypadku rowerku biegowego. Rowerek trójkołowy to również doskonała alternatywa dla wózka spacerowego, ponieważ posiada regulowaną rączkę dedykowaną dla rodzica. Gdy dziecko będzie chciało samodzielnie jeździć przydatną funkcją jest możliwość jej zdemontowania. Rowerki trójkołowe posiadają dodatkowe atuty takie jak daszek przeciwsłoneczny, pasy bezpieczeństwa oraz podnóżek, który będzie przydatny gdy dziecko zmęczy się jazdą.


Akcesoriami, które umilą podróżowanie rowerkiem trójkołowym jest dzwonek, koszyk na zakupy czy uchwyt na kubek dla rodzica.
Takie wydanie rowerka jest idealne gdy dzieci dopiero uczą się utrzymywać równowagę, ponieważ jego konstrukcja nie wymaga balansowania ciałem.

Rowerek trójkołowy to idealny wybór dla dzieci, które chcą bardzo szybko samodzielnie poznawać świat, ale w bardzo bezpieczny sposób, pod okiem rodzica. Ten sposób jazdy sprawia, że dziecko już bardzo wcześnie poznaje jak przyjemna jest taka forma aktywności na świeżym powietrzu.

W sklepie babyhit.pl znajdziecie duży wybór rowerków trójkołowych, w bardzo atrakcyjnych cenach.

pixel