Kidfix III S – niepowtarzalne systemy bezpieczeństwa

Foteliki samochodowe wszelkiej maści oraz sposoby ich montażu to temat, który dotyczy wszystkich rodziców. Zaczyna się, zanim na świecie pojawi się dziecko i trzeba wybrać najlepszą łupinę, tj. fotelik z kategorii 0-13kg. Kończy zaś jakieś 12 lat później, kiedy zazwyczaj maluch zaczyna wyrastać ze swojego ostatniego fotelika z grupy 15-36kg. Im starsze dziecko tym o więcej rzeczy muszą zadbać rodzice. Dotyczy to nie tylko wychowania czy edukacji, ale również dbania o bezpieczeństwo pociechy podczas jazdy. Zastanawiasz się, które systemy bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych będą najlepsze dla starszego dziecka? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka w każdym wieku

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że dbanie o bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem dotyczy nie tylko noworodków i mniejszych dzieci. Ryzyko wystąpienia poważnego urazu w przypadku nawet niewielkiej stłuczki jest tak samo duże u starszych pociech. Właśnie z tego powodu przy zmianie fotelika samochodowego warto brać pod uwagę wiele parametrów. Oczywiście jednymi z najistotniejszych są oceny w testach oraz dopasowanie produkty do samochodu. Przy wyborze fotelika ważne jest także, w jaki sposób jest on montowany. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że szacuje się, iż prawie 95% rodziców lub opiekunów w nieprawidłowy sposób wpina foteliki przy użyciu pasów samochodowych.

Poznaj nowoczesne systemy bezpieczeństwa fotelików Britax

Niemiecki producent Britax Romer jest zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o innowacyjne rozwiązania stosowane w fotelikach samochodowych z grupy 15-36kg. Najnowszy model Kidfix III S posiada kilka niepowtarzalnych systemów, które istotnie wpływają zarówno na bezpieczeństwo, jak i komfort dziecka i rodzica:

XP-Pad

– unikalną nakładkę będącą częścią wyposażenia modelu Kidfix III S zakładamy na górną część pasa samochodowego. Ma za zadanie znacznie skrócić dystans, jaki pokonuje głowa dziecka podczas zderzenia czołowego. Podbródek pasażera uderza o XP-Pad, zamiast o klatkę piersiową, dzięki czemu znacznie mniej nadwyrężane są kręgi szyjne i kark. Szarpnięcie w momencie uderzenia czy hamowania jest mniej gwałtowne i łagodniejsze dla malucha. Dodatkowo sama nakładka, dzięki wykonaniu z wysoce energochłonnej pianki, bierze na siebie aż 30% energii.

SecureGuard

– jednym słowem świetna ochrona delikatnego brzuszka dziecka. Dodatkowy, czwarty punkt zaczepienia (trzy pierwsze to końce pasa samochodowego) istotnie amortyzuje siły działające na użytkownika fotelika Kidfix III S podczas wypadku. SecureGuard ma za zadanie cały czas utrzymywać pas biodrowy w najlepszym położeniu względem ciała dziecka, czyli nad kośćmi biodrowymi. Według testów przeprowadzonych przez Britax Romer, podczas zderzenia czołowego zmniejsza siłę działającą na brzuszek dziecka aż o 35%. Co ważne, nie krępuje przy tym ruchów pasażera przy codziennej jeździe.

Oparcie w kształcie litery V –

dzięki niemu cały fotelik będzie rósł wraz z użytkownikiem, dostosowując swoje wymiary zawsze w najbardziej optymalny sposób. Dodatkowo siedzisko fotelików z linii Kidfix III zostało powiększone, aby zaoferować jeszcze większą wygodę w trakcie dłuższych podróży.

Złącza Isofix w standardzie

– dzięki nim fotelik jest trwale złączony z karoserią samochodu. Co ważne, system ten jest opcjonalny. W każdej chwili prowadnice można wsunąć do środka siedziska i montować Kidfix III S samymi pasami samochodowymi. Isofix sprawdza się również wtedy, gdy podróżujemy bez dziecka – dzięki niemu fotelik nie będzie przesuwał się po kanapie podczas zakrętów.

SICT

– czyli wysoce zaawansowany system osłon bocznych, działających właśnie podczas kolizji bocznej. System SICT został zainstalowany po dwóch stronach fotelika. Szczególnie ważne jest uruchomienie go od strony drzwi samochodu. Technologię Sict aktywujemy, wykręcając osłonę niczym śrubę. Dzięki niej skracany jest dystans między fotelikiem Kidfix III S, a wnętrzem auta, co za tym idzie energia wypadku zdąży już zostać w znacznym stopniu zneutralizowana, zanim dotrze do dziecka.

pixel